Patrónka Zuzana Kronerová o festivale

26.01.2012

Som poctená a teší ma to, že som sa opäť stala patrónkou Filmového festivalu inakosti. Nielen preto, že organizátori festivalu sú mi sympatickí svojím nadšením, s akým toto podujatie pripravujú, ale aj preto, že ide o udalosť, ktorá uspokojí aj tých najnáročnejších filmových divákov.

Ponúka totiž široké spektrum vynikajúcich filmových diel. Sú medzi nimi staršie i novšie snímky svetových i našich produkcií, zaujímavé, príťažlivé, provokujúce, ale predovšetkým - a to je podstatné - kvalitné.
Ak sa niekto domnieva, že ide o festival len na tému inakosti, nemýli i mýli sa zároveň. Tie najlepšie diela, v každej oblasti umenia, nech sú na akúkoľvek špecifickú tému, ak hovoria zaujímavo a hlboko o ľudskom osude, sú totiž vždy aktuálne a ľudsky všeplatné. Iný pohľad je názov vynikajúceho, silného filmového diela slávneho maďarského režiséra Károlya Makka. Iný pohľad je i témou a leitmotívom priateľov z Iniciatívy Inakosť a ich filmového festivalu. Iný pohľad je možnosť pozrieť sa na život a svet okolo nás inými očami. Možno pozornejšie, skúmavejšie, určite však hlbšie. Iný pohľad ma zaujíma. Som presvedčená, že zaujme i Vás. Vitajte na 9. ročníku Filmového festivalu inakosti.

Zuzana Kronerová
patrónka FFi